Assam – czarna indyjska herbata dla fanów klasyki

Assam – czarna indyjska herbata dla fanów klasyki

W naszym sklepie internetowym pojawiło się sporo nowości. Jedną z pozycji, na którą wszyscy czekali, jest indyjska herbata Assam.

Jest jedną z trzech najbardziej znanych indyjskich czarnych herbat. Uwielbiana przez fanów klasyki, doskonale smakuje z mlekiem i cukrem trzcinowym.

Assam pochodzi z rejonu o tej samej nazwie, który leży w północno-wschodnich Indiach. Pierwotnie obrastała dolinę rzeki Brahmaputry, gdzie odpowiednia wilgotność i nasłonecznienie sprzyjały rozwojowi roślin. Liście herbaciane otrzymuje się z krzewu camellia assamica (osiąga wysokość od 6 do 18 metrów) – ma większe liście niż powszechnie znana camellia sinensis. 

Assam jest herbatą o wysokiej jakości, często dodawaną do innych gorszych mieszanek, by wzbogacić ich smak. Napar z niej jest znany ze swojego bogatego smaku oraz cierpkości – odpowiada za to duża zawartość garbników. To właśnie dzięki niej herbata wykazuje silne właściwości przeciwzapalne i ściągające.

assam

Ze względu na intensywny smak i aromat, herbata assamska jest często rekomendowana jako herbata typowo śniadaniowa – dodatki w postaci mleka czy cukru nie stłumią jej walorów, a jedynie je podkreślą.  Dlatego często jest dodawana do mieszanek typu english breakfast, które z założenia mają być herbatami stawiającymi na nogi.

W zależności od zbioru czy miejsca uprawy herbata może zyskiwać nieco odmienne nuty smakowe czy aromaty, ale znana jest przede wszystkim z intensywnego, pełnego body i pięknego ciemnoczerwonego lub bordowego koloru naparu.

Poznaj klasyczny smak prawdziwej indyjskiej herbatą Assam – już do kupienia w naszym sklepie internetowym.

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy