Basilur w Ambasadzie

Basilur w Ambasadzie

Tydzień temu w czwartek mieliśmy okazję uczestniczyć w tzw. “Globalnej herbatce”. 150 lat temu Sri Lanka zaczęła prężnie rozwijać herbaciany przemysł za co po dziś dzień odpowiedzialny jest Tea Board.

Sri Lanka jest jednym z najwyżej cenionych producentów i eksporterów herbaty w czym swój wkład ma oczywiście Basilur. Polska jest czwartym największym kupcem herbaty Sri Lanki wśród krajów UE. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję zapalić tradycyjną cejlońską lampę, która symbolizuje dobrobyt.

Nie zabrakło również kulturalnego pokazu tańca, a także prezentacji na temat herbacianych pól, którą wygłosił sam ambasador  Tissa Wijeratne. Goście mieli także okazję z pomocą Basilura zaprezentować rytuał parzenia herbaty oraz dowiedzieć się o rodzajach herbaty występujących na Sri Lance od samego ambasadora marki Basilur w Polsce – Roberta Krygiera. Cieszymy się, że mogliśmy być herbacianą gwiazdą wieczoru i zaciekawić wszystkich swoją nietuzinkową ofertą!  Całą galerię z wydarzenia możecie obejrzeć tutaj. 

 

 

IMG_8956

IMG_8942

IMG_8944

IMG_8918

IMG_9011

IMG_8940

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy