Basilur z cukrem, czy bez?

Basilur z cukrem, czy bez?

Cukier, sacharoza, fruktoza..

Cukry, czyli węglowodany są bardzo ważne dla naszego organizmu. To one odpowiadają za magazynowanie zapasów naszej energii. W trakcie spalania 1 g glukozy w komórkach powstaje 17, 2 kJ energii. Cukry są dla nas materiałem odżywczym i energetycznym

22833361_1872221619470951_751990172_o

Czym jest cukier?

Question-mark-blackandwhite

Dietetyk powie: cukier to nic innego jak sacharoza, która w naszym organizmie rozkłada się na glukozę i fruktozę. Glukoza odpowiada za produkcję insuliny i posiada wysoki indeks glikemiczny.

Chemik powie: cukier to disacharyd. Połączenie fruktozy i glukozy, będący krystalicznym ciałem stałym o słodkim smaku.

Co powie producent słodyczy i Twoje kubki smakowe: jeden z podstawowych składników diety, słodycze idealne na przekąskę.

 

22851423_1872168776142902_102669510_o

 

Jeść, czy nie jeść?

Od dłuższego czasu w różnych poradnikach można spotkać jedynie negatywne opinie dotyczące spożywania cukru. Niektórzy dietetycy i strony internetowe rekomendują nawet wyeliminowanie tego składnika z naszej codziennej diety. My proponujemy, aby przede wszystkim należy pamiętać, aby zachować umiar. Po pierwsze pamiętajmy, że bezpieczna dawka dla organizmu człowieka to 8 łyżeczek dla mężczyzn i 6 dla kobiet. Jeśli posłodzicie herbatę to naprawdę nie musicie czuć się winni. Problem polega na tym, że aktualnie biały cukier jest dodawany dosłownie wszędzie jako wypełniacz. Zaczynając od jogurtów,a  kończąc na gotowych daniach. Często podczas produkcji zostaje zanieczyszczony dlatego  w dyskursie króluje stwierdzenie “biała śmierć” i rekomendowane jest całkowite wyeliminowanie cukru z diety. Czy na pewno jest to zdrowe i praktyczne? Cukier to nie tylko słodycze. Węglowodany zawierają także warzywa, jajka, nabiał, orzechy i alkohol. Oprócz mięsa i tłuszczu wszystkie inne pożywienie zawiera cukier. Pamiętajmy, żeby do wszystkiego podchodzić z głową. Jeśli posłodzicie Basilur….trudno 😉 Pamiętajcie, że nasze herbaty smakują najlepiej smakują naturalnie! Jeśli macie ochotę na słodkie smaki proponujemy naszą herbatę z dodatkiem pinacolady lub napary owocowe na bazie naturalnych suszonych owoców..

fortune-saturn

 

 

 

 

 forest-fruits-saszetki-20-x-18g
Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy