Dlaczego warto pić czarną herbatę?

Dlaczego warto pić czarną herbatę?

CZARNA HERBATA

Czarna herbata to jeden z najpopularniejszych napojów. Pozyskuje się  ją z liści drzewa herbacianego, czasami również kwiatów i drobnych gałązek, one zaś poddawane są następującym etapom: więdnięciu, skręcaniu, fermentacji i suszeniu.

ŹRÓDŁO FLAWONOIDÓW
Czarna herbata zawiera bardzo dużo flawonoidów, które neutralizują wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się. Dzięki temu regularne picie czarnej herbaty pomoże w zachowaniu zdrowej i młodej skóry. Spośród flawonoidów wyróżnia się m.in. katechniny, które chronią przed rozwojem miażdżycy, zawałem serca, ponadto obniżają poziom cholesterolu, poprawiają krążenie i wzmacniają naczynia krwionośne.
Napar z czarnej herbaty jest również bardzo pomocny jeżeli borykamy się z opuchniętymi powiekami, workami od oczami (np. po nieprzespanej nocy). Wystarczy zrobić okłady (zanurzyć wacik/gazik w chłodnym naparze, odcisnąć i położyć na daną okolicę na ok 10 minut).

MA DZIAŁANIE POBUDZAJĄCE
Napój ten potrafi doskonale pobudzić organizm. Jest sprzymierzeńcem w walce ze zmęczeniem i działa orzeźwiająco. Czarna herbata pomaga również w koncentracji, ponadto zwiększa naszą wytrzymałość.

WZMACNIA SZKLIWO
Napar z herbaty zawiera fluor, który wzmacnia szkliwo naszych zębów. Pierwiastek ten jest nieoceniony w profilaktyce przeciwpróchniczej. Dodatkowo czarna herbata działa również zapobiegawczo w rozwoju paradontozy.

Wasze zdrowie! 🙂

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy