Herbata i dyplomacja jedno ma imię

Herbata i dyplomacja jedno ma imię

Zapewne nie raz myśleliście o tym, aby zwiedzić malowniczą Sri Lankę. Może nawet niektórzy z was wybraliby się na wycieczkę szlakiem Basilura. Mimo, że Sri Lanka to niewątpliwie bajeczne miejsce jest to jednak odległy kontynent.

Jak w każdym nieznanym miejscu, w którym mamy styczność z obcą kulturą i językiem nasze państwo powinno chronić nasze interesy. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają stosunki dyplomatyczno – konsularne między Polska, a Sri Lanką?

Stosunki dyplomatyczne są nawiązywane dobrowolnie przez państwa. Zawsze mają charakter dwustronny i koncentrują się wokół głów państw. Między naszym krajem a  Wyspą Cejlonu nie ma żywotnych interesów politycznych, dlatego też Polska nie posiada placówki dyplomatycznej na terytorium Sri Lanki. Za to w Kolombo istnieje konsulat honorowy. Stosunki konsularne przeznaczone są głównie dla obywateli. Jeśli dojdzie do jakiegoś wypadku, zamieszek w obcym państwie lub do zgubienia dokumentów to właśnie konsulat w będzie pierwszym łącznikiem z Polską.

Na stronie polskiego ministerstwa spraw zagranicznych są zwarte wszystkie niezbędne informacje konsularne. Warto się z nimi zapoznać przed wyjazdem.

Jeśli już zdecydujecie się na podróż to polecamy zielonego Basilura, który sprawi, że nie zaśniecie w samolocie!

17820544_10206846536200610_1141353585_o

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy