Herbata na Blue Monday

Herbata na Blue Monday

Według brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla trzeci poniedziałek stycznia to Blue Monday, czyli dzień, w którym najwięcej osób skarży się na złe samopoczucie. Jak go przetrwać?

Psycholog wyznaczał  tę datę za pomocą stworzonego przez siebie wzoru matematycznego. Algorytm ten uwzględniał  czynniki meteorologiczne (krótki dzień, mało światła słonecznego), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów wziętych na świąteczne zakupy)  oraz niski poziom motywacji spowodowany świadomością jak wiele czasu dzieli nas od letniego urlopu. Czemu Blue Monday? Blue po angielsku oznacza także smutny, zrezygnowany, przybity. A czemu poniedziałek? Cóż , niewielu ludzi lubi wracać do pracy po weekendzie

Większość naukowców jest zdania, że teoria Arnafa to pseudonauka, a jego macierzysta uczelnia , Cardiff University, odżegnuje się od niego. Z drugiej jednak strony psychoterapeuci potwierdzają, że właśnie w końcówce  stycznia większość pacjentów skarży się na złe samopoczucie.

Na wszelki wypadek polecamy poprawę nastroju za pomocą filiżanki herbaty! Tak, ten sposób naprawdę działa i mamy na to naukowe dowody! Dzieje się to nie tylko za sprawą dodawanych do herbaty ziół i przypraw, ale także dzięki substancjom zawartym w samej herbacie. Zerknijcie do wpisu: Herbata na dobry nastrój?

A dodatkowo humor  w końcówce stycznia powinna poprawić Wam nasza zimowa akcja promocyjna!

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy