Herbata świąteczna FESTIVAL DREAM

Herbata świąteczna FESTIVAL DREAM

Nie możecie zdecydować się, czy macie ochotę na herbatę czarną czy zieloną, a może owocową? Spróbujcie mieszanki Festival Dream To zaskakujące  połączenie herbaty czarnej i zielonej z dodatkiem owoców grawioli , mango i słonecznika.

Zapytacie pewnie w o sposób parzenia tak niecodziennej mieszanki Spieszymy z odpowiedzią –  należy ją zaparzać wodą o temperaturze ok. 80 stopni  Celsjusza. Czas parzenia powinien wynosić od 3 do 5 minut .  Naciekawszym składnikiem tej herbaty są owoce grawioli.

Grawiola (Annona muricata), znana także pod nazwą  flaszowiec miękkociernisty to drzewo występujące w Ameryce Łacińskiej oraz na Antylach. Jego owoce traktowane są jako panaceum

W medycynie ludowej krajów Ameryki Łacińskiej graviola znalazła zastosowanie jako lek na biegunkę, gorączkę, schorzenia wątroby, reumatyzm Uważa się także, że ma działanie uspokojjające,obniża ciśnienie oraz  wiele innych dolegliwości. Wszechstronne działanie gravioli przykuło uwagę naukowców, którzy zaczęli przeprowadzać nad nią badania już w latach 40. XX w. Odkryto wówczas  że grawiola  rzeczywiście ma właściwości  antybakteryjne przeciwzapalne, przeciwwirusowe,  przeciwbólowe, zapobiega wrzodom, reguluje  poziom cukru we krwi oraz obniża   ciśnienie.

Największą popularność grawiola zdobyła jednak wtedy, gdy z badań naukowych zaczęło wynikać, że może być pomocna w leczeniu nowotworów. Naukowcy znaleźli w grawioli  typowe tylko dla tych owoców związki –  acetogeniny annonaceowe, które w badaniach laboratoryjnych wykazują działanie przeciwnowotworowe. Do chwili obecnej testy nie wyszły jeszcze poza mury laboratorium i nie przeprowadzono badań na ludziach, ale sprawa wygląda obiecująco.

Ta niewykła herbata nigdy wcześniej nie była dostępna w ofercie detalicznej. Jej zapasy w naszym magazynie nie są duże, więc jeśli chcecie jej spróbować nie zwlekajcie z zakupem:

Mieszanka czarnej herbaty liściastej FBOP z zieloną herbatą -Herbata świąteczna FESTIVAL DREAM – cejlońską YH z dodatkiem grawioli, słonecznika i mango

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy