Herbata z owoców malin – sposób na przeziębienie

Herbata z owoców malin – sposób na przeziębienie

Herbata z owoców malin – absolutny must have sezonu jesiennego.

Sezon na maliny ciągle trwa. Coraz chłodniejsze wieczory skłaniają jednak bardziej do sięgania po malinową herbatę niż sorbet. Warto posłuchać własnego organizmu. Herbata z owoców  malin jest od dawien dawna stosowana w medycynie ludowej jako naturalny  lek na przeziębienie.  O  jej skuteczności na pewno wielokrotnie mogliście przekonać się empirycznie. Zastanawialiście się jednak kiedyś na czym  właściwie polega fenomen  leczniczego działanie herbatki z malin?

Dlaczego  malinowa herbatka pomaga zarówno w infekcjach bakteryjnych jak i wirusowych?
 Okazuje się, że skuteczność naparu z malin zawdzięczamy w dużej mierze działaniu dwóch związków zawartych w tych owocach.  Są to antocyjany i elagotaniny.   Antocyjany to występujące w roślinach barwniki należące do grupy flawonoidów. Lecznicze działanie antocyjanów polega na tym, że hamują powstanie stanu zapalnego poprzez zablokowanie powodujących go enzymów. Elgatoniny natomiast są związkami należącymi do grupy polifenoli. Wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne  oraz  przeciwwirusowe, przeciwzapalne, a nawet antynowotworowe.
 Oczywiście owoce maliny stanowią  też doskonałe źródło witamin. Zawierają dużą dawkę witamin C i E będących naturalnymi antyoksydantami.  Warto wiedzieć, że witamina C aktywizuje nasz  system immunologiczny, pobudzając wzrost i sprawność limfocytów typu T i B oraz innych białych ciałek krwi, które zwalczają patologiczne drobnoustroje.
Suszoną malinę znajdziecie między w naszej herbacianej kompozycji RASPBERRY & ROSEHIP  ,która teraz jest w cenie promocyjnej.

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy