Jagody goji w herbacie – Chest Of Berries.

Jagody goji w herbacie – Chest Of Berries.

Jagody goji (lub owoce goji) zaliczane są do grupy tzw. superfoods czyli żywności charakteryzującej się wysoką zawartością substancji odżywczych.

Nazywane także czerwonymi diamentami są wykorzystywane w medycynie naturalnej krajów azjatyckich od ponad 2500 lat.

Suszone jagody goji znajdziecie w jednej z mieszanek Basilur – Chest Of Berries.

Owoce goji są wytwarzane przez kolcowój pospolity (Lycium barbarum L) – krzew pochodzący z Chin, rosnący w tybetańskich dolinach oraz Himalajach, na terenach, które nie zostały dotychczas skażone przez zanieczyszczenia cywilizacyjne i pestycydy.

Jagody goji to owoce o podłużnym kształcie, niezwykle delikatne. Zbioru należy dokonywać w bardzo ostrożny sposób, by nie uszkodzić jagód.  Owoce są suszone w ciągu 48 godzin i właśnie w takiej postaci są najczęściej spotykane w sprzedaży.

Po pierwsze – witamina C!

Badania potwierdziły, że jagody goji zawierają bardzo wysokie stężenie witaminy C, co plasuje je na 3 miejscu na świecie, jeżeli chodzi o jej naturalne źródła.

Źródło innych witamin i składników mineralnych

Te niepozorne czerwone jagody obfitują nie tylko w witaminę C. Są bogate również w witaminy B1, B2, B6 oraz E. Do tego dostarczają ważnych składników mineralnych, m.in. fosforu, wapnia, żelaza, miedzi, cynku czy selenu.

To nie koniec!

Oprócz tego zawierają wysoką zawartość karotenoidów, w tym zeaksantynę i luteinę, odpowiedzialne za procesy widzenia. Dzięki zawartości β-sitosterolu pomagają obniżają poziom cholesterolu.

Chińczycy od wieków wykorzystywali owoce goji jako remedium na różne dolegliwości – choroby serca, płuc czy nerek. Regularne spożywanie jagód miało zmniejszać objawy reumatyzmu oraz regulować poziom glukozy we krwi.

Te niezwykłe owoce posiadają także silne właściwości przeciwutleniające, dlatego opóźniają proces starzenia i wzmacniają system odpornościowy.

Oprócz zajadania suszonych owoców, warto postawić na herbatę z dodatkiem owoców goji. Unikalna puszka z wizerunkiem przepięknych barwnych ptaków – gilów, zaskoczy Was swoją zawartością. To połączenie czarnej herbaty z jagodami goji, owocami papaji, berberysem i bławatkiem. Doskonała na prezent dla bliskiej osoby – w 100 procentach naturalna wysokogatunkowa mieszanka w niepowtarzalnym zimowym opakowaniu. Jesteśmy pewni, że zachwyci każdego!

 

jagody goji herbata

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy