Jaśmin – smak i uroda

Jaśmin – smak i uroda

Jaśmin dla smaku i urody

Pochodzenie jaśminu jest kwestią sporną. Pewne natomiast jest, że sama tej rośliny pochodzi od perskiego słowa pachnący kwiat. Jaśmin w czasach starożytnych można było spotkać w Egipcie, Nepalu, Persji, czy Afganistanie.

Kwiat ten używany jest do celów leczniczych od setek lat. Kojarzony z aromaterapią, ma działanie kojące, a także poprawia naszą witalność. Kiedyś wierzono, że jaśmin jest wręcz balsamem dla naszej duszy, gdyż dzięki swojemu aromatowi poprawia nasze doznania.

Jaśmin jest częstym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych. Zwalcza wysypki, oparzenia i przywraca nawilżenie.  Oprócz właściwości upiększających ma działanie antywirusowe, uśmierza ból głowy, relaksuje i uspokaja.

Przepiękny smak jaśminu sprawił, że stał się on także głównym składnikiem jednej z herbat Basilur. Herbata ta ma przyjemny aromat i słodkawy smak oraz właściwości antybakteryjne i antywirusowe. Picie tej herbaty hamuje oznaki starzenia się oraz pomaga na egzemę. Herbata jaśminowa może również pomóc osobom z tłustą skórą, ograniczając produkcję sebum, zwalczając trądzik i bilansując hormony.

Jeśli próbowałeś już naszej herbaty, spróbuj także żelu pod prysznic Biobaza. Odżywcza naturalna formuła wzbogacona o kompleks śródziemnomorskich ziół m.in. o ekstrakt z nieśmiertelnika – kwiatu, które nigdy nie więdnie. Olejek z tego cudownego kwiatu jest bogaty w składniki o unikalnym działaniu przeciwstarzeniowym. Żel idealnie nadaje się do codziennych kąpieli, które odżywią zarówno skórę, jak i włosy.

jasmin

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy