Karat EMERALD – klejnot wśród zielonych herbat

Karat EMERALD – klejnot wśród zielonych herbat

W oryginalnym opakowaniu w kształcie szmaragdu kryje się dość niezwykła herbata- Young Hyson. Gatunek ten   oznaczany skrótem YH  to najwyższej  jakości zielona herbata cejlońska. Pochodzi z najwyżej położonych plantacji herbaty   (High Grown- ponad 1900 m n.p.m.)

 Young Hyson


Karat EMERALD 85g liść

Ten gatunek herbaty bez popadania w przesadę można określić klejnotem wśród zielonych herbat (A ponieważ zielony klejnot to szmaragd,  opakowanie które wybraliśmy w pełni pasuje do zawartości ) Do  jej produkcji używane są tylko  dwa najmłodsze i najdelikatniejsze listki znajdujące się w najwyższej części pędu. W dodatku zbiera się je tuż przed porą deszczową, kiedy są jeszcze w pąku.  Właśnie takiemu starannemu doborowi najdelikatniejszych liści herbata Young Hyson w dużej mierze zawdzięcza swoją jakość. Równie istotny jest jednak proces  produkcji.  W porównaniu z innymi gatunkami herbaty zielonej, liście herbaty Young Hyson  są ciaśniej zwijane oraz suszone w  wyższej temperaturze . Takie postępowanie pozwala na długo zachować ich unikalny smak i aromat.

Po zaparzeniu liście rozwijają się w pełni  oddając naparowi wszystko to, co w nich najcenniejsze.

Herbata Young Hyson jest bardzo łagodna w smaku.  Często opisywana jest jako „wiosenna”. Wyczuwalne są świeże, roślinne nuty, które wieńczy delikatne, słodkie zakończenie.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy