Otwarcie wystawy Jedyna Taka Mama w Centrum Handlowym Arkadia

Otwarcie wystawy Jedyna Taka Mama w Centrum Handlowym Arkadia

26 maja w Dzień Mamy byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia, jakim było otwarcie wystawy Jedyna Taka Mama w Centrum Handlowym Arkadia.

Wystawa Jedyna Taka Mama to inspirujący projekt Fundacji Jedyna Taka, który udało się zorganizować dzięki Urzędowi Dzielnicy Wola w Warszawie.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 26 maja, a oglądać ją możecie aż do 9 czerwca w Centrum Handlowym Arkadia.

otwarcie wystawy

Fot. Zawadzki photography

 

Celem projektu jest promocja macierzyństwa bez barier i pokazanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w byciu dobrą i odpowiedzialną mamą. Z tym niezwykłym projektem Fundacja Jedyna Taka chce wesprzeć kobiety realizujące się w macierzyństwie oraz zainspirować te panie, które chciałyby założyć rodzinę, ale ciągle się boją. Pragnie także udowadniać, że osoby z niepełnosprawnością mogą normalnie funkcjonować i realizować się w wielu dziedzinach, w tym w rodzicielstwie. Znalezienie przystosowanego gabinetu ginekologicznego, lekarza, który uczciwie potraktuje pacjentkę na wózku, sprzętu ułatwiającego transport niemowlaka czy – po prostu – szpitala gdzie kobieta z niepełnosprawnością będzie mogła urodzić dziecko, to ogromne wyzwanie i problem, który niełatwo przeskoczyć.

Fot. Zawadzki photography

Projekt Jedyna Taka Mama chce przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu oraz zwrócić uwagę na potrzeby kobiet z niepełnosprawnością. Jego celem jest zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością, promocja macierzyństwa bez barier oraz pokazanie, że każda kobieta bez względu na sposób poruszania się ma prawo do tego by być mamą.–Mamy z niepełnosprawnością muszą się codziennie zmagać nie tylko z barierami architektonicznymi, ale również i tymi mentalnymi, z którymi zdecydowanie najtrudniej jest walczyć.

 

Fot. Zawadzki photography

O macierzyństwie kobiet z niepełnosprawnością się nie rozmawia. Dla większości jest to temat tabu, a przecież w tym temacie jest tak wiele do zrobienia. Dlatego też postanowiliśmy wyjść do mam z projektem Jedyna Taka Mama i pokazać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w byciu dobrym rodzicem. Dziecko kocha swoją mamę najbardziej na świecie, dla niego nie jest ważne to, w jaki sposób porusza się jego mama, liczy się jej miłość, a ona nie ma barier – mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes Fundacji Jedyna Taka.

 

Fot. Zawadzki photography

 

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy zostać partnerami tak inspirującego wydarzenia i zachęcamy wszystkich do oglądania wystawy. Pamiętajcie, że każda mama jest jedyna taka!

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy