Prawidłowe przechowywanie herbaty

Prawidłowe przechowywanie herbaty

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Wasza herbata szybko traci swój aromat lub zmienia zapach?

Nieprawidłowo przechowywana herbata traci swoje walory smakowe, a nawet może nam zaszkodzić.

Jak poprawnie przechowywać herbatę? Podstawą jest szczelny pojemnik. Trzymamy go w suchym miejscu, dalekim od aromatycznych przypraw. Susz chłonie obce zapachy, dlatego jeśli chcesz cieszyć się zapachem swojej Basilur, nie stawiaj nigdy herbaty koło przyprawy z kurczaka.

Pojemnik,  w którym chcemy przechowywać herbatę również nie powinien być aromatyczny. Niestety kartonowe pudełka, w których często sprzedawane są herbaty ekspresowe, nie zapewniają dodatkowej ochrony.  Najlepiej umieścić torebki w puszce po czarnej herbacie bez dodatków , która zawsze będzie neutralna.

Herbaciany susz można przechowywać również w szklanym słoiku, jednak nie można wystawiać go na słońce. Rozgrzane szkło może wpłynąć na smak herbaty oraz jej wygląd.

A jak długo przechowywać herbatę? Herbata nie posiada terminu ważności, a jedynie rekomendacje kiedy “najlepiej ją spożyć”. Jeśli będziemy odpowiednio ją magazynować, susz nie straci swoich walorów. Dlatego śmiało zaglądajcie do naszego sklepu internetowego, gdzie często możecie znaleźć herbaty w wyjątkowo niskich cenach, których data “najlepiej spożyć przed” zbliża się ku końcowi. Mimo że często budzi to wiele kontrowersji, herbaty te nie są przeterminowane . Dobrze przechowywany susz jest smaczny i niegroźny dla zdrowia nawet po kilku latach.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy