Rok Ziemskiego Psa czyli niezwykła historia tego kubka

Rok Ziemskiego Psa czyli niezwykła historia tego kubka

16 lutego 2018 roku rozpoczął się Rok Ziemskiego Psa według kalendarza chińskiego, którym włada dwanaście znaków – Pies jest jedenastym z nich.

Każdy ze znaków chińskiego kalendarza włada innymi latami. Występują one w pięciu różnych żywiołach: ziemi, metalu, wody, ognia i drewna. Rok 2018 to Rok Ziemskiego Psa.

Cykl chińskiego kalendarza trwa sześćdziesiąt lat, w tym czasie każdy z dwunastu znaków pojawi się w jednym z pięciu żywiołów.

Chiński horoskop jest oparty na kalendarzu księżycowym, a cykl księżyca powtarza się co dwanaście lat – dlatego jest 12 znaków zodiaku. W 2018 roku chiński nowy rok wypadł 16 lutego i jest rokiem Psa, żywiołu Ziemi. Rok ten zakończy się 4 lutego 2019 roku.

rok ziemskiego psa kubek basilur

Pies w chińskiej kulturze jest symbolem bezpieczeństwa i lojalności. Pełni straż nad dobrobytem innych i jest niezmordowanym obrońcą sprawiedliwości. Nie pozwoli skrzywdzić nikogo ze swoich bliskich, ale bez wahania stanie również w obronie całkowicie obcych ludzi. Uważa, że w ten sposób żyje honorowo – a życie bez honoru byłoby dla niego pozbawione sensu.

W chińskich baśniach ludowych to pies przynosi człowiekowi ryż lub, nad tybetańską granicą, proso. W prowincji Guangdong bardzo popularna jest historia o wiernym psie. Opowiada ona o mężczyźnie, który żył rzekomo w III wieku. Będąc w podróży zasnął na łące. Trawa zapaliła się i pożar zaczął mu zagrażać, ale psu nie udało się go obudzić. Pobiegł więc do wody i zwilżył łąkę wokół śpiącego pana. Uratował go, lecz sam padł z wycieńczenia. Odbył się pogrzeb zwierzęcia, a jego grób nazwano „Grobem wiernego psa”.

Żeby uczcić Rok Ziemskiego Psa i naszych najwierniejszych przyjaciół, wypuściliśmy specjalną limitowaną edycję niezwykłych kubków Basilur. Te piękne kubki zostały wykonane z najwyższej jakości białej porcelany. Warto wiedzieć, że porcelana została wynaleziona w VII wieku w Chinach i charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, wysoką odpornością na działanie czynników chemicznych i nieprzepuszczalnością dla cieczy i gazów.

Ponieważ nasze kubki posiadają specjalne grubsze ścianki, to dłużej utrzymują ciepło ulubionej herbaty. Elegancji dodaje delikatne, wysublimowane złote zdobienie i logo Basilur.

rok ziemskiego psa basilur kubek

W sprzedaży posiadamy jedynie 10 takich kubków, więc jeżeli chcecie zasmakować jednej z naszych wysokogatunkowych herbat w tym ceramicznym cudzie, to musicie się pospieszyć – nakład mocno ograniczony!

Uczcij razem z nami Rok Ziemskiego Psa i wartości, które prezentuje najlepszy przyjaciel człowieka. Pozostań wierny Basilur – herbacie z najwyższej półki.

Kubek możesz kupić TUTAJ.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy