SLEEP WELL – herbata na dobry sen

SLEEP WELL – herbata na dobry sen

Sztuczne oświetlenie w pracy, ekrany laptopów i smartfonów, konieczność dostosowania własnego rytmu dobowego do wymagań pracodawcy, a do tego jeszcze światło latarni ulicznych, którego nie zatrzymują nawet żaluzje w sypialni. To wszystko zaburza nasz naturalny rytm snu i powoduje problemy z zaśnięciem lub wybudzanie się w nocy. Czy można poradzić sobie z bezsennością bez udziału farmakologii? Tak! Z pomocą przychodzi unikalna kompozycja ziół o działaniu wyciszającym, uspokajającym i nasennym zawarta w herbacie Sleep Well.

 

Bazylia, chociaż dziś kojarzy się raczej z przyprawą kuchni włoskiej, w starożytnych Indiach była rośliną otaczaną kultem. O leczniczych właściwościach tej rośliny już pisaliśmy ba blogu: Bazylia – królewskie ziele. Bazylia koi nerwy pomaga  przy zmęczeniu psychicznym i umysłowym, łagodnie wycisza i niweluje nadpobudliwość.
O relaksującym i wyciszającym działaniu rumianku, które jako pierwsza odkryła Hildegarda z Bingen,  także już pisaliśmy na blogu. (Rumianek dla zdrowia, urody i… relaksu!)
Trwa cytrynowa znalazła się w herbacie Sleep Well nie tylko z uwagi na zapach przywodzący na myśl wakacje w Tajlandii. W tradycyjnej medycynie Indii, Brazylii i Argentyny napar z liści trawy cytrynowej stosuje się jako środek uspokajający i nasenny. Właściwości te potwierdza współczesna nauka.
Gałka muszkatołowa to środkowa część pestki owocu muszkatołowca korzennego, wiecznie zielonego drzewa pochodzącego z wysp Molucca, czyli tak zwanych wysp korzennych. Jest popularna w medycynie ajurwedyjskiej, gdzie uchodzi niemal za panaceum. Mleko z dodatkiem tej przyprawy  było w Indiach stosowane jako lek na bezsenność. Dziś wiemy, że   gałka muszkatołowa zawiera substancję o nazwie mirystycyna, która wpływa na ośrodkowy układ nerwowy.
 Nie obawiajcie się,  ilość gałki muszkatołowej zawarta w naszej herbacie jest całkowicie bezpieczna.

SLEEP WELL w saszetkach 20×1,3g

Spokojnych snów!
Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy