SLIM TEA – herbata wspomagająca odchudzanie.

SLIM TEA – herbata wspomagająca odchudzanie.

Niestety nie  istnieją żadne cudowne środki „na odchudzanie”. Aby schudnąć należy ograniczyć ilość  spożywanych kalorii i zwiększyć aktywność fizyczną, która nadmiar kalorii pomoże spalić.

Jeśli jednak stosujecie się do tej oczywistej rady, a waga wciąż nie spada,  przyczyną może być spowolniony metabolizm, zatrzymywanie wody w organizmie lub problemy z układem pokarmowym. Warto wtedy rozważyć środek wspomagający odchudzanie jakim jest herbata SLIM TEA.

Kompozycja zielonej herbaty, ziół i przypraw poprawia naturalne funkcjonowanie organizmu i pomaga schudnąć.

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata przyspiesza przemianę materii i ma właściwości spalające tłuszcz, a co za tym idzie, wspomaga skuteczne odchudzanie. Brzmi jak bajka?  A jednak to prawda. Najcenniejszym składnikiem zielonej herbaty  są roślinne substancje aktywne – polifenole.  Polifenole są znane przede wszystkim ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że  jeden z nich  –galusan epigallokatechiny  ma zdolność przyspieszania metabolizmu i spalania tłuszczu.  Jak to możliwe? Chudniemy, wtedy gdy pozbawiony energii z pożywienia  organizm czerpie  ją  z zapasów z nagromadzonego tłuszczu. Galusan epigallokatechiny  pomaga hamować aktywność enzymu, który rozkłada noradrenalinę. Na skutek tego rośnie ilość norepinefryny, hormonu, który wysyła do komórek tłuszczowych sygnał o konieczności ich rozbicia w celu uzyskania energii. Na tym odchudzające działanie zielonej herbaty się nie kończy. Zawarte w niej katechiny (także należące do polifenoli) wpływają na zmniejszenie procesu lipazy, czyli przyswajania przez organizm tłuszczu z pożywienia.

 Hibiskus – afrykański kwiat, który pomaga schudnąć

Pochodzący z Afryki hibiskus jest rośliną, której bez wątpienia należy się osobny wpis na tym blogu. Teraz  wymienimy tylko jego właściwości sprzyjające utrzymaniu szczupłej sylwetki.  Napar z hibiskusa ma właściwości delikatnie moczopędne , a więc zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Ważniejsze jest jednak , że zawarty w nim specyficzny związek –  kwas hibiskusowy –  hamuje alfa-amylazę trzustkową, biorącą udział w trawieniu skrobi, dzięki czemu do organizmu trafia mniej  kalorii pochodzących z węglowodanów.

 

O zaletach rumianku pisaliśmy już we wpisie

Rumianek dla zdrowia, urody i… relaksu!

Sprzyja szczupłej sylwetce ponieważ przeciwdziała wzdęciom, a jego uspokajające działanie sprawia, że nie podjadamy z nerwów.

Pisaliśmy także o właściwościach kolendry.

Kolendra – panaceum z Azji

Zawarte w niej olejki eteryczne  pobudzają produkcję soków żołądkowych, a przez to ułatwiają trawienie i przyspieszają perystaltykę jelit.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy