Smak orientu

Smak orientu

Herbaciany shopping?

Czemu nie!

Zakupy powyżej 77 zł? W naszym sklepie internetowym to nic prostszego! Już teraz wypełnij herbaciane zapasy np. produktami z wyprzedaży, których ofertę znajdziecie tu...a gratis otrzymacie dodatkowo jeden z naszych najlepszych produktów o pięknym chabrowym suszu.

 

Magic Night to czarna herbata cejlońska z dodatkiem kwiatów bławatka, niebieskiej malwy, owoców żurawiny oraz nutą truskawki, moreli, ananasa i papai.

Bławatek nie tylko pięknie wygląda i cudownie smakuje, ale także posiada właściwości lecznicze, o których pisaliśmy tu  

Niebieska malwa także jest rośliną leczniczą. Rozglądasz się ze zdziwieniem po  własnym ogródku (albo przywołujesz wspomnienie ogrodu babci) i widzisz malwy w zupełnie innych kolorach? Niebieska malwa (Malva sylvestris L)  jest  bliską krewną malw ogrodowych i jest bardziej znana pod  nazwą  ślaz dziki.  Roślina ta jest tradycyjnie stosowana w naparach leczących ból gardła, kaszel i chrypkę. Niebieska malwa  jednak oprócz właściwości łagodzących, antybakteryjnych i przeciwzapalnych, ma także działanie uspokajające i wyciszające. Dlatego filiżanka herbaty Magic Night sprawi, że noce nie tylko będą magiczne, ale  aby ale też pozwolą Ci pozbyć się stresu i zregenerować umysł i ciało w spokojnym śnie.

 

Frosty Afternoon z nutą marakui i pomarańczy przy wartości koszyka 111 zł.

 

 

Pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników Earl Grey’a. Produkt zawiera trzykrotnie więcej bergamotki, niż pozostałe nasze herbaty tego rodzaju.  (Jedną z wersji legendy o tym, jak powstała herbata Earl Grey, przytoczyliśmy tutaj).  Bergamotka (Citrus Bergamia) jest owocem cytrusowym, który chociaż nie zachęca zbytnio do bezpośredniego spożycia , wynagradza wszystko wspaniałym aromatem oraz właściwościami zdrowotnymi. Bergamotka to prawdziwa bomba witaminowa! Zawiera witaminy A i C oraz witaminy z grupy B. Dostarcza też potasu i wapnia. Jest także źródłem wielu przeciwutleniaczy. Na uwagę zasługują szczególnie dwa z nich należące do grupy flawonoidów – hesperydyna i naryngenina. Obniżają  one poziom „złego” cholesterolu  podobnie  statyny, ale  nie wykazują typowych dla tych leków  nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Zrób zakupy za powyżej 144 zł i spróbuj mocnego smaku Earl Grey’a.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy