Sri Lanka #Pinnawala

 

Jeśli wybieracie się na Sri Lankę to Pinnawala Elephant Orphanage musi znaleźć się na Waszej check liście!

Gdy dowiedzieliśmy się, że jedziemy do tzw. sierocińca dla słoni, nie widzieliśmy czego się spodziewać. Na miejscu okazało się, że sierociniec to ogromny teren zieleni, na którym po prostu hasają słonie. Oczywiście mają zapewnioną opiekę, wyżywienie (bambusy, mleko i owoce), spacery oraz kąpiele!

Sierociniec powstał  w 1975 r., aby uchronić małe słoniki, które  straciły swoją rodzinę lub zostały porzucone. Na początku słoni było kilka. Z roku na rok zaczęło ich przybywać co raz więcej. Dzisiaj Pinnawala liczy około setkę słoni, dużych i małych.

Co najbardziej nas urzekło, a czego niestety nie mogliśmy zobaczyć z powodu złej pogody, to rzeczna kąpiel słoni! To musi  być niezwykły widok. Zwierzęta udają się wtedy na pielgrzymkę ze specjalnym przewodnikiem i zażywają rześkiej kąpieli. Niestety podczas naszego pobytu rzeka była bardzo niespokojna, a opady deszczu obfite co uniemożliwiło codzienny rytuał.

Mieliśmy okazję nakarmić kilka słoni, które są takie łase na owoce, że dosłownie potrafią zwalić człowieka trąbą z nóg. Słonie miały równie wielką frajdę co my!

IMG_7735 IMG_7771 IMG_7765 IMG_7758 IMG_7796 IMG_7782 IMG_7790 IMG_7806

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy