Liver Cleanse – detoksykacja wątroby

Liver Cleanse – detoksykacja wątroby

Choć ma niebywałe zdolności regeneracyjne, to dbanie o nią jest niezwykle ważne – wątroba – bo o niej mowa, jest stale narażona na uszkodzenia. Herbata ziołowa Tipson Liver Cleanse pomoże Wam oczyścić ją z zalegających toksyn.

Dlaczego należy dbać o wątrobę, która potrafi się sama regenerować? Jakie zioła pomagają w jej detoksykacji?

W jaki sposób ziołowa herbata Tipson Liver Cleanse oczyszcza wątrobę?

Choroby wątroby są jednymi z najczęstszych schorzeń. Sami w pewnym stopniu przyczyniamy się, mniej lub bardziej świadomie, do jej uszkodzeń, spożywając nadmierne ilości alkoholu, nadużywając leków przeciwbólowych (zwłaszcza paracetamolu) czy niewłaściwie się odżywiając.  Oczywiście nie zawsze mamy na to wpływ – jesteśmy stale narażeni na zapalenia wirusowe i bakteryjne, choroby przewlekłe i inne, które pozostawiają duży ślad na naszej wątrobie.

Mnogość szkodliwych substancji niszczy hepatocyty czyli komórki wątroby. Pomimo niezwykłych zdolności autoregeneracyjnych wątroby, należy zadbać o nią zawczasu. Dlaczego? Ponieważ hepatocyty regenerują się powoli.  A zatem jeżeli będziemy stale bombardować organizm toksynami, nie będzie miała ona szansy “naprawić się” sama.

Odpowiednia dieta pomaga oczyszczać wątrobę z zalegających toksyn, a co za tym idzie wspomaga proces jej odbudowy.

liver cleanse

Tipson Liver Cleanse jest ziołową mieszanką z serii Health & Wellness. Każda herbata z tej serii, dzięki odmiennym miksom ziół, posiada różne właściwości zdrowotne.

Jakie zioła są składem Liver Cleanse?

  • mięta pieprzowa

  • mniszek

  • kolendra

  • koper włoski

  • liście curry

  • kurkuma

Jaki mają wpływ na wątrobę?

Mięta pieprzowa ma właściwości przeciwbakteryjne, pobudza wydzielanie żółci i soku trawiennego, w medycynie naturalnej jest stosowana wspomagająco w schorzeniach wątroby. Mniszek lekarski jest środkiem moczopędnym, dzięki czemu doskonale oczyszcza organizm. Podobnie jak mięta, pobudza wydzielanie żółci, a dzięki zawartości inuliny działa przeciwcukrzycowo. Kolendra redukuje stężenie ołowiu w organizmie – wiąże metale ciężkie, dzięki czemu są łatwiej wydalane z organizmu. Koper włoski zapobiega otłuszczaniu się wątroby i stanom zapalnym oraz pomaga usuwać z organizmu toksyny. Liście curry (nie mylić z miksem przypraw o nazwie curry) wzmacniają organizm i pomagają niwelować uszkodzenia wątroby. Kurkuma, oprócz działania żółciotwórczego, pomaga odbudowywać hepatocyty.

Stosowanie takiej mieszanki pomoże wątrobie oczyścić się ze złogów toksyn i przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie. Do tego przyspieszy proces regeneracyjny. Jeżeli zależy Wam na zdrowej wątrobie, to koniecznie postawcie na kurację ziołową Tipson Liver Cleanse!

 

 Przeczytajcie także o innej ziołowej mieszance z serii Health&Wellness na dobry sen – Tipson Sleep Well.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy