Unijny certyfikat ekologiczny – “Euro – liść”

Unijny certyfikat ekologiczny – “Euro – liść”

 Miło nam poinformować, że  Tea Brothers Sp. z o.o. Sp. k. – wyłączny na terenie Polski dystrybutor marki  Basilur Tea  otrzymał prestiżowy certyfikat ekologiczny jakim jest Europejskie logo żywności ekologicznej. Certyfikacja dotyczy w naszym przypadku „wprowadzania na rynek produktów ekologicznych, w tym importowanych z państw trzecich”.

“Euro- liść” – jak popularnie nazywa się unijne logo ekologiczne — został wprowadzony w dniu 1 lipca 2010  w celu ujednolicenia oznaczeń produktów ekologicznych dostępnych na unijnym rynku. Logo ma formę unijnych gwiazdek ułożonych w kształt liścia  na zielonym tle.

Euro- liść

Oznaczenie to  daje pewność co do pochodzenia i jakości produktów spożywczych  zarówno wyprodukowanych w UE importowanych z krajów nie należących do Unii Europejskiej.

System certyfikacji  został stworzony w taki sposób  by zagwarantować, że produkty, które są nim oznakowane są wytwarzane zgodnie z wymogami Rozporządzenia EU o rolnictwie ekologicznym, a w przypadku produktów importowanych – zgodnie z równorzędnymi lub identycznymi przepisami. W myśl obecnie obowiązującego prawa  “Euro- liść” musi zawsze znajdować się na pakowanej żywności organicznej, którą wytworzono w jednym z państw Unii Europejskiej. W przypadku ekologicznych produktów importowanych  unijne logo ekologiczne  nie jest w tej chwili obowiązkowe. Wystąpiliśmy jednak  o jego nadanie, aby nasi klienci mieli pewność, że oferowane  przez nas produkty zostały wytworzone zgodnie z rygorystycznymi unijnymi normami dotyczącymi upraw ekologicznych.

Nasz certyfikat ma numer PL- EKO – 06-005425.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy