Region UVA na Sri Lance

uva

 

Region UVA

Jest najbardziej oddaloną i niedostępną prowincją . Choć nie jest daleko od Kandy czy Nuwara Eliya w linii prostej, dostęp do stolicy tego regionu- Badulla możliwy jest tylko przez strome i kręte górskie drogi. Pojedyncza linia kolejowa łącząca Kolombo – stolicę Sri Lanki z górską Badullą powstała dopiero w 1924 roku. Jest to drugi najsłabiej zaludniony region Cejlonu, zależny od plantacji herbaty w górach oraz cukru na równinach. Przeważającą rolę odgrywa tu gospodarka rolna, a nie przemysł.  Ze względu na położenie wśród rozległych szczytów górskich i trudny dojazd do tej pory jest to piękny, nieskalany region, o idealnych warunkach klimatycznych do uprawy najwyższej jakości herbaty. To właśnie górski klimat regionu i monsunowe wiatry nadają herbacie specjalnego, niepowtarzalnego charakteru i smaku, wysoko cenionego przez koneserów. UVA narażona jest zarówno na północno-wschodnie jak i południowo-zachodnie wiatry i opady monsunowe, choć jej klimat jest stosunkowo suchy, zwłaszcza podczas sezonu najlepszych zbiorów. Góry w tym regionie są przecinane przez głębokie przełęcze lub “luki”, takie jak Ohiya i Idalgashinna, które tworzą tunele dla wiejących przez nie monsunów. Na tej wysokości wiatry są zazwyczaj suche, duże opady występują na niższych wysokościach.

ella_views

Herbata z regionu UVA – “Egzotycznie aromatyczna”

uva-teaKlimat regionu Uva, ze względu na występujące na tym terenie wiatry monsunowe nadaje produkowanej tu czarnej herbacie niepowtarzalny, egzotyczny i aromatyczny smak. Jest on łagodny i gładki, jednak intensywny, gdy raz się go doświadczy łatwo odróżnić od innych. Herbaty z regionu Uva sa uprawiane na wysokości pomiędzy 1000 a 1600 m nad poziomem morza.

Źródło: http://www.pureceylontea.com/index.php/uva

BASILUR posiada w swojej ofercie różnorodne rodzaje herbat z regionu Uva. Są wśród nich herbaty liściaste pakowane w ozdobne puszki, jak i herbaty w saszetkach. na szczególną uwagę zasługuje Herbata Exotic/Uva, która ma podwójną puszkę, w dolnej części znajduje się czysta herbata Uva, liściasta, natomiast w górnej części egzotyczna mieszanka czarnej herbaty z dodatkiem naturalnych owoców i kwiatów.

UVA w naszym SKLEPIE

uva

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy