Virgin Nature – Hot Beats

Virgin Nature – Hot Beats

Mieszanka zielonej herbaty z liścimi afrykańskiego krzewu  rooibos, z dodatkiem czystka, jaśminu, imbiru i papryczki chilli. To kolejna herbaciana kompozycja, którą możemy polecić w sezonie grypowym. Jej składniki nie tylko pomogą zwalczyć infekcje, ale też rozgrzewają i poprawiają nastrój.

Virgin Nature – Hot Beats naprawdę zaskakuje smakiem. Słodki rooibos w połączeniu z pikantnymi przyprawami oraz czystkiem i zieloną herbatą to propozycja dla wszystkich, którzy niekoniecznie przepadają za leczniczymi “ziółkami”, ale doceniają ich właściwości.

W Afryce Południowej,  skąd pochodzi,  Rooibos od zawsze wykorzystywany był w celach leczniczych.  Rooibos ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne,  działa rozkurczowo na mięśnie gładkie  przewodu pokarmowego.  Okazało się także, że pobudza układ odpornościowy do wzmożonej pracy.

Zielona herbata, to jak wiadomo prawdziwa antyoksydacyjna bomba. Zawarte w niej polifenole przyczyniają się także do zwiększenia liczby limfocytów, pomagają więc zapobiegać przeziębieniom i grypie.

Występujący w rejonie Morza Śródziemnego czystek  również jest rośliną niezwykle bogatą w polifenole, dzięki czemu  wzmacnia układ immunologiczny.

Imbir jest jedną z najsilniejszych  roślin o działaniu przeciwzapalnym na świecie.  Badania naukowe wykazały, że  hamuje rozwój wielu szczepów bakterii, wirusów i grzybów. Poza tym rozgrzewa, poprawia nastrój, oraz łagodzi ból głowy i mdłości. Pomaga też w dolegliwościach żołądkowych . Więcej o jego właściwościach możecie przeczytać we wpisie: Imbir – lek, afrodyzjak i antydepresant

 

Właściwości lecznicze papryczki chilli  wynikają głównie z zawartości kapsaicyny. Fakt, że rozgrzewa nie jest tu jedyną zaletą.  Chili działa  przeciwbakteryjne,  przeciwbólowo oraz napotnie. Ponadto badania naukowe potwierdzają, że kapsaicyna bardzo wyraźnie poprawia nastrój.

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy