Romantyczne herbaty, czekoladki i legenda o Św. Walentym

Romantyczne herbaty, czekoladki i legenda o Św. Walentym

Zaparzona z miłością filiżanka Basilur potrafi wyrazić więcej niż tysiąc słów, a pyszne czekoladki osłodzą niejedną chwilę.

Odkryj legendę o Św. Walentym i sprawdź, jakie prezenty polecamy na Święto Zakochanych!

Legenda o Św. Walentym

Był lekarzem z wykształcenia, z powołania – duchownym. Wiódł żywot w III wieku w Cesarstwie Rzymskim, gdzie władzę dzierżył Klaudiusz II Gocki – cesarz, który zadał cios miłości. W jaki sposób? Za namową swoich doradców wprowadził zakaz zawierania związków małżeńskich przez mężczyzn od 18 do 37 roku życia. Potencjalni legioniści mieli być bowiem dobrze wyszkolonymi żołnierzami bez sentymentalnych skłonności. Św. Walenty nie podzielał takiego podejścia i złamał zakaz, błogosławiąc śluby młodych legionistów. Cesarzowi sprzeciwiać się nie wypada, dlatego duchowny został wtrącony do więzienia, gdzie miał spędzić resztę swoich dni. Miłość potrafi dotrzeć do najciemniejszych lochów, odnalazła również Św. Walentego, który zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Wedle legendy, miłość ta miała tak silną moc, że przywróciła wzrok młodej narzeczonej. Na wieść o tym cesarz rozkazał zabić Walentego. Skazaniec zdążył napisać ostatnią wiadomość do ukochanej, którą podpisał “Od Twojego Walentego”. Stracony został 14 lutego 269 r.

Skoro już poznaliście niezwykłą historię o patronie Zakochanych, to dowiedzcie się, które z naszych herbat i rozpływających się w ustach czekoladek nadadzą się idealnie na romantyczny upominek.

walentynkowe herbaty

Love Story Vol. I to piękna puszka w formie książki a w niej delikatna mieszanka zielonej herbaty z niebieskim chabrem, szafranem i aromatem bergamotki.

Dostępna także w kartoniku:

 

For You Gold to mieszanka drugiej z naszych cejlońskich marek – Tipson, która, podobnie jak Basilur, słynie z łączenia tradycyjnych metod produkcji z nowoczesnymi rozwiązaniami.  W tej pięknej puszce w kształcie serca znajdziecie 75 g wysokogatunkowej czarnej herbaty z dodatkiem naturalnego aromatu melona kantalupa i róży.

 

Dostępna także For You Pearl

For You Pearl jest połączeniem zielonej herbaty cejlońskiej z naturalnym aromatem róży i mleka.

 

Tom drugi miłosnej historii to pozycja dla tych, którym trudno zdecydować czy lepsza będzie czarna czy może zielona herbata. W przypadku mieszanki Love Story vol. II nie musicie się długo zastanawiać – to połączenie czarnej i zielonej herbaty (Senchy) z dodatkiem kwiatów amarantu oraz naturalnym aromatem migdałów i róży. Dostępna w książkowym kartoniku.

 

Ostatni tom z serii to pozycja dla osób, które lubią zdecydowane, intensywne smaki i niebanalne dodatki. Love Story vol. III kryje w sobie 75 g zielonej herbaty z dodatkiem kwiatów amarantu oraz aromatem rumu, ananasa i kokosa.

 

A może warto skomponować uroczy zestaw i do herbaty dołączyć czekoladki?

Delikatne pralinki Belvas będą idealnym uzupełnieniem prezentu!

 

Czasami warto postawić na słodką klasykę, np. czekoladowe serce z orzechami laskowymi z Manufaktury Czekolady.

Mamy nadzieję, że spodobały Wam się nasze walentynkowe propozycje. Więcej produktów znajdziecie w naszym sklepie internetowym:

www.sklepzherbatami.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy