Wyprawa na…

Wyprawa na…

Sri Lankę!

Już niedługo nasz Basilurowy Team udaa się w podróż do świata Cejlonu. Będziemy mieli okazje zobaczyć od kuchni cały proces zbierania, komponowania i pakowania. Oczywiście ze wszystkim podzielimy się z Wami na naszym blogu!

Myśleliście kiedyś od czego zacząć planowanie takiej podróży?

IMG_6684

My zaczęliśmy od szczepień. Przy wyjeździe na Sri Lankę nie ma obowiązkowych szczepień, ale warto udać się do doktora. Wszystko zależy od naszej odporności i lepiej dmuchać na zimne.

Rekomendowane szczepienia to głównie: wścieklizna, żółtaczka, dur brzuszny, czy  japońskie zapalenie mózgu. Jeśli nie macie zaufania do szczepionek najlepiej zgłosić się do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie, który specjalizuje się w egzotycznych chorobach i im zapobieganiu.

W drugiej kolejności należy wykupić wizę, która kosztuje 35$ na specjalnej rządowej stronie Sri Lanki : http://www.eta.gov.lk/slvisa/

IMG_6695

Zapewne też zastanawiacie się za co przetrwać w Kolombo, czy w innym mieście tego kraju. Najlepiej zabrać ze sobą euro lub dolary i wymienić je na miejscu na rupie lankijskie. Ceny oscylują w granicach polskich cen produktów.

Nie oszczędzajcie na wodzie ponieważ tylko woda butelkowana nadaje się do picia.

 

LK_1995_20_Rupii_a

 

Jeśli chodzi o jedzenie to główną przyprawą jest chilli. Dla wrażliwych żołądków polecamy zamawiać jedzenie “no spicy”, które niestety i tak jest kilka razy ostrzejsze niż przyprawy, które znamy z hipermarketów.

Warto zabrać ze sobą także leki na ból brzucha, niestrawność, coś na przeziębienie i ból głowy.

Na Sri Lance panuje olbrzymia wilgotność. Ubrania są mokre non stop. Oprócz tego nie raz zmoczy Was ulewa dlatego warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową.

Podczas pakowania walizki należy także pamiętać, że to kraj buddyzmu, co wyraża się również w stroju. Na Sri Lance nie wypada nosić odkrytych ramion, czy króciutkich spodenek. Najlepiej zapatrzyć się w zwykły t-shirt i przewiewne spódnice, które są tam bardzo popularne.

Oczywiście na plaży obowiązuje bikini, ale nie wolno opalać się topless!

Sri-lanka-colombo-conde-nast-traveller-10apr13-alamy_b

Niedługo podzielimy się z Wami wrażeniami prosto z Kolombo!

 

 

Udostępnij ten wpis Facebook Twitter Pinterest Google Plus StumbleUpon Reddit RSS Email

Powiązane wpisy